Hlavní program

9:00 - 9:15

Keynote konference

Přivítání, zahájení, představení programu a workshopů.

Jakub Rejzek

Výbor nezávislého ICT průmyslu

Milan Vonšík

VanCo.cz

9:15 - 9:55

Legislativní vývoj a technologické novinky v pásmech 6, 26 a 60 GHz

Jak to vypadá s otevíráním pásma 6 GHz, změmnilo se něco v pásmu 26 GHz a  kam se posunulo pásmo 60 GHz – jak se změnily kapacity, vzdálenosti a počty klientů ….. 

Jan Stejskal

Senior Product Manager, VanCo.cz

Jakub Rejzek

Výbor nezávislého ICT průmyslu

9:55 - 10:25

IPTV - Streamování video obsahu se zaměřením na nízkou latenci

Možnosti dnešních zařízení, zkušenosti s backendem i frontendem a očekávaný vývoj používaných technologií. Postupným přechodem uživatelů na OTT platformy, jenž mají velké množství nesporných výhod, naráží uživatelé na speciální situace, kde zbývá prostor pro zlepšení. Jedním z těchto míst jsou živé sportovní přenosy, jejich povaha vyžaduje co nejrychlešjí doručení obsahu uživateli v řádu maximálně jednotek vteřin, to sebou přináší nové výzvy pro inovativní technologická řešení.

Miroslav Slugeň

Deployment Manager, SledováníTV

10:25 - 10:40

COFFEE BREAK

10:40 - 11:20

Informace o povinnostech vyplývajících ze současných právních předpisů a budoucích povinností z GIA zejména ve vztahu na vnitřní rozvody SEK.

Gigabit Infrastructure Act. Nové, přímo účinné nařízení Evropské unie má za úkol nahradit dosluhují Směrnici 2014/61/EU o snížení nákladů na výstavbu sítí elektronických komunikací. Vzhledem k plánu Komise schválit GIA ještě v dnešním Evropském parlamentu, bude GIA ihned po schválení vstupovat do výstavbového světa. Proto ji zařazujeme na program ISP Futuretec. 

Jiří Kliner

BCO Networks

Michal Manhart

BCO Networks

11:20 - 12:00

AI a její praktické využití v prostředí ISP

Cílem této prezentace je poskytnout účastníkům z ISP firem hlubší pochopení možností, které AI nabízí, a inspiraci k tomu, jak tyto technologie efektivně využít ve svých operacích a službách. 

Samuel Pacek

AI a marketing konzultant

12:00- 12:30

POL / FTTO - pasivní optická infrastruktura budov je dokáže zrychlit i zefektivnit instalace

Moderní technologie přináší nové postupy pro výstavbu vnitřní sítě v budovách. Klasická metalická kabeláž tak může být s výhodou nahrazena pasivní optickou sítí – rychlejší a levnější instalace, přehlednější topologie, nižší provozní náklady, vyšší kapacity.   

Roman Kopachev

Nokia

12:30 - 14:00

OBĚD

14:00 - 14:40

Principy MW komunikace, aneb vše co musí znát každý kvalifikovaný technik

Jaké typy rušení známe a jak se proti němu chránit? Jak fungují modulace, kódování, XPIC nebo MIMO? Jak správně dimenzovat spoj? Pojmy a principy, které by měl znát každý kdo plánuje, instaluje nebo servisuje bezdrátové technologie.

David Němec

Obchodní ředitel, VanCo.cz

14:40 - 15:10

Praktické výhody nasazení Next-gen firewall (UTM) v síti ISP

Kde všude v síti ISP nalezne využití Next-Gen UTM firewall a jaké jsou jeho funkce. Technická přednáška o konkrétních UTM funkcích, jak fungují, co od nich očekávat a že nasazení Next-Gen firewallu nemusí být jen na hranu zákaznické sítě.

Ondřej Večl

Principal Systems Engineer, Fortinet

15:10 - 15:50

Vyhodnocování dopadu kapacity sítí elektronických komunikací na výkon služeb přístupu k internetu.

Metodika vyhodnocování potřebné kapacity backhaulu v závislosti na počtu přípojek, prodaných tarifech ve vztahu k určení úzkého místa v síti. Způsoby ověřování kvality služby a používání “agregační kalkulačky” zveřejněné na webu ČTÚ.cz. Náležitosti VOS-1 z pohledu požadavků ČTÚ na kvalitu služby. 

Karel Tomala

Oddělení kontroly datových služeb Brno, ČTÚ

Petr Koudelka

Oddělení kontroly datových služeb Brno, ČTÚ

15:50 - 16:05

COFFEE BREAK

16:05 - 16:35

Wi-Fi 7 – od teorie až po praktické výsledky měření

Je opravdu WiFi 7 taková revoluce? Představíme výsledky porovnávacího měření s WiFi 6 probereme jaké nové funkcionality jsou zásadní pro další zvyšování rychlosti a spolehlivosti. 

Jan Stejskal

Senior Product Manager, VanCo.cz

16:35 - 17:00

Bezpečnost v IP sítích - lze ochránit sebe a své firemní zákazníky?

Bezpečnost je o řízení rizik. Nejen u ISP, je při řízení bezpečnosti důležité mít dohled nad technickými aktivy. 

Poznáme síťové logy z jiného úhlu – z pohledu kybernetické bezpečnosti. Poznáme je jako zdroj pravdy, na se lze spolehnout, když ostatní bezpečnostní a forenzní data jsou kompromitované. Ukážeme si jednotlivé kroky zajímavého bezpečnostního incidentu, jak se projevily v síťových lozích, jaký dodatečný kontext k útoku je možné zjistit ze síťové vrstvy, s jakou jistotou je dokážeme detekovat, kde dává smysl DPI (deep packet inspection), a jakým způsobem je možné problém zmírnit nebo dokonce mu předejít. 

Zamyslíme se nad tím, jaké možnosti pro zvýšení kybernetické bezpečnosti dokáže ISP přinést pro sebe a své zákazníky, obzvláště firemní.

Matěj Pavelka

CEO, FlowCutter

16:50 - 17:20

Vzájemná kompatibilita GPON, příprava na snadný přechod na XGSPON, 25GPON a dál